ÖVRIGT / Diverse / Emaljskylt 14367534
nr 1436 7534
Emaljskylt
"Mobiloil", Vitracier Neuhaus, France, omkring 1950. Skylt i emaljerad plåt med röd Pegasus samt svart text ”Mobiloil” och "Socony -Vacuum Francaise" mot vit bakgrund med svart kant, 58x58 cm
Kondition: bruksslitage, färgbortfall, skador
Utrop:
4.000 kr
måndag 6 december 2021
kl 19:24:30