ÖVRIGT / Diverse / Emaljskylt 14367534

nr 1436 7534

Emaljskylt

"Mobiloil", Vitracier Neuhaus, France, omkring 1950. Skylt i emaljerad plåt med röd Pegasus samt svart text ”Mobiloil” och "Socony -Vacuum Francaise" mot vit bakgrund med svart kant, 58x58 cm

Kondition: bruksslitage, färgbortfall, skador

Utrop:

4.000 kr

måndag 6 december 2021
kl 19:24:30